"Nu esti singur"


"Nu esti singur"

Oare ea sa fie boala cutremuratoare si cea de mai temut de care toata lumea fuge? Da, ea este. Prietena mea veche care inca ma viziteaza mi a ramas in suflet. Si-a pus amprenta pe bataile inimii mele si s-a prins usor de fiecare speranta ce mi-a tresarit vreodata in piept.Am lasat-o sa ma patrunda si am regretat.

Sa fie teama de a fi singur cea mai teribila teama?
Iubesc momentele cu mine. Ma iubesc pe mine pentru ceea ce sunt. Ma iubesc pe mine pentru ca stiu ce pot. Ma iubesc pe mine pentru ca te iubesc pe tine, iar altfel nu pot.

Nu, nu suntem singuri. Am vazut acest slogan undeva pe o cladire in dimineata in care cerul era atat de calm....atat de pal....parca simteam cum vrea sa se reverse. Un cer timid dar care are multe de spus...

Nu suntem singuri. Clipeste! Atat e viata. Noi? Ne certam in fiecare zi cu vecinul de bloc, cu colegul de banca, cu colegii de la serviciu, cu prietenii, cu persoana iubita, cu parintii, cu noi, cu Dumnezeu.

Apreciaza oamenii langa tine, caci "nu esti singur" nu e pentru totdeauna.
Si fii independent. Fii mai mult pentru tine. Si bucura-te. Bucura-te la fiecare mireasma simtita, fiecare fundal sonor auzit, fiecare rasarit de soare vazut...caci in mainile noastre sta puterea de a decide daca ne bucuram sau nu de acest dar, numit viata.

Acum e timpul. Acum e timpul sa zambesti, orice ar fi, oriunde te-ai afla si orice ai face. Poti infrange orice daca tu iti doresti asta. Lupta pentru ceea ce vrei sa ai, sa fii, sa devii!

Nu esti singur. Niciodata nu vei fi.

Comentarii

Postări populare