21.05.2019
Despre rațiune și sentiment. Despre creier și inimă. Despre cele mai întunecate gânduri, despre cele mai puternice trăiri. Despre realitate și dorință.
Intr-un final, despre imposibilitatea unui echilibru. Despre teamă. Despre cum ne limitam propriile nevoi.
Suntem suflete prinse in trecut care-și calcă inima-n picioare de teama de dragoste.
Alegem rațiunea, iar asta ne face reci. Ne privim in oglinda și ne intrebam “Cum ar fi fost dacă?” Se sparg regrete in cioburi de oglinzi. Plâng dorintele in așteptarea unui timp...deja pierdut. Timpul ne înstrăinează; gândul ne apropie .
Dragostea înseamnă zbucium. Totul e despre risc.E despre simplii oameni care-au uitat sa trăiască...momentul celei mai aprinse iubiri.Despre singurătate in pasiune.
Despre mine, despre tine. Despre lupta dintre rațiune și sentiment...intr-un timp nedeterminat al confuziei, caci cum altfel este un suflet prins in brațele dragostei? Captiv...captiv in dulcea îmbrățișare. Nesuferită despărțire.. La naiba cu rațiunea! E despre noi.


Comentarii
Trimiteți un comentariu